Układanie kostki brukowej

Układanie kostki brukowej

Ładny dom to nie tylko subtelny kolor fasady, bogate wnętrze czy atrakcyjny ogród. Piękny wygląd naszego domu zapewnia przede wszystkim dbałość o najmniejsze szczegóły, takie jak elegancka nawierzchnia. Chodniki czy podjazdy mogą być wizytówką naszego domu. Estetycznie wykonane nawierzchnie uatrakcyjniają naszą działkę, wpływają na jej czystość i łatwość w pielęgnacji. Spośród wielu możliwych rozwiązań, nasza firma chciałaby Państwu zaproponować budowę nawierzchni z prostej i eleganckiej kostki brukowej. Te kamienne bryłki, będą stanowiły element dekoracyjny Państwa podwórka, z zapewnieniem trwałości użytkowania i odporności na urazy mechaniczne. Są one przy tym bardzo uniwersalne i mamy możliwość tworzenia z nich różnych wzorów, w dowolnym kolorze. Wysokiej jakości kostka brukowa to trwała i piękna nawierzchnia przy Państwa domu lub firmie.

Wywiad z Klientem.

By zapewnić Państwu jak największe zadowolenie ze świadczonych przez nas usług, zanim zajmiemy się pracami budowlanymi, najpierw przeprowadzimy z Państwem krótką rozmowę, na temat Państwa oczekiwań, doradzimy w doborze materiału i dokonamy szczegółowych pomiarów terenu. Zebrane informacje pomogą nam stworzyć dla Państwa idealny projekt, który ułatwi nam prace budowlane. Akceptacja projektu pozwoli nam na rozpoczęcie działań przygotowawczych na Państw działce, które mają wpływ na jakość wykonania nawierzchni z kostki brukowej.

Podstawy tworzenia nawierzchni.

Ukształtowanie terenu i nadanie mu odpowiednich właściwości, sprawią, że nawierzchnia z kostki brukowej będzie trwalsza i silniejsza. Bardzo ważne jest zatem, by odpowiednio przygotować teren przed nałożeniem ostatecznej warstwy bruku. Prace rozpoczynamy od korytowania, czyli wykonania wykopu odpowiadającemu powierzchni przeznaczonej do ułożenia kostki, o głębokości 20–50 cm zależnie od rodzaju gruntu i przewidywanego obciążenia nawierzchni. Na tym etapie możemy również zamontować instalację odwodnieniową, która ma za zadanie odprowadzić gromadzącą się wodę. Kolejno zajmujemy się ustawieniem krawężników, wyznaczających powierzchnie i granice nawierzchni, by nie dopuścić do powstawania nierówności. Gdy zakończymy te czynności przejdziemy do fazy podbudowy, czyli ustabilizowania gruntu i utworzenia warstwy podkładowej. Ten etap jest bardzo ważny, gdyż stabilny grunt utrzyma całość nawierzchni i powstrzyma materiał przed pękaniem i destrukcją. Zaczynamy od zrobienia piaskowej podsypki i zaznaczenia poziomu brukowania. Następnie zagęszczamy podbudowę z użyciem odpowiednich sprzętów, mieszamy podsypkę piaskową z cementową, by na końcu wypoziomować i wyrównać podłoże. Podstawa pod nawierzchnię z kostki brukowej jest gotowa. Teraz układamy kostkę w wcześniej ustalony wzór. Całość nawierzchni zabezpieczamy przed oporowaniem, podmurowując krawędzie będące na styku z gruntem. Przy pomocy wibratora powierzchniowego, na który nałożona jest specjalna gumowa nakładka, ubijamy i utwardzamy powierzchnię. Następnie zasypujemy kostkę brukową specjalnym piaskiem do fug, by zaklinować kostki między sobą i zakryć szpary między nimi. Tak przygotowana konstrukcja może być dodatkowo zaimpregnowana, co ułatwi nam jej czyszczenie, wpłynie na jej nasiąkliwość i znacznie ożywi kolor. Kostka brukowa jest już ułożona, a Państwo mogą cieszyć się trwałą i ładnie udekorowaną nawierzchnią użytkową.

Mogą Państwo zaufać naszym umiejętnością i bogatemu doświadczeniu. Wysokiej klasy sprzęt, bardzo dobre środki pielęgnacyjne i materiały, a także wykwalifikowani pracownicy, stawiają naszą firmę wysoko ponad konkurencją. Ciekawe pomysły i aranżacje wzorów nawierzchni z kostki brukowej są naszym atutem. Zawsze staramy się być na czasie i nadążać za trendami ogrodniczymi. Nowoczesność połączona z profesjonalizmem to motto naszej firmy. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług i zapewniamy atrakcyjną ofertę cenową.